LOGO/MARKA
Doradzamy jak szybko, tanio i skutecznie chronić logo, nazwy, hasła reklamowe, a także adresy internetowe. Proponujemy skuteczną strategię ochrony, która nie tylko zapewnia rynkową wyłączność i przewagę, ale przeciwdziała potencjalnym naruszeniom.

WZORNICTWO/DESIGN
Wzornictwo jest szczególnie podatne na naruszenia, dlatego ochrona prawna designu powinna stanowić pierwszoplanowy element strategii każdego projektanta czy przedsiębiorcy. Doradzamy nie tylko jak i gdzie chronić, a także jak projektować i tworzyć bez naruszenia praw innych osób.

INNOWACJE
Innowacyjne rozwiązania pozbawione prawnej ochrony stają własnością wszystkich. Tylko przemyślana strategia ochrony pozwala innowacyjnym firmom uzyskać rynkową przewagę. Dlatego w tym obszarze należy działać systematycznie i skutecznie. My doradzamy nie tylko jak chronić, ale także jak projektować i tworzyć bez naruszania praw innych osób. Doradzamy w sprawach autorstwa i pomagamy przeciwdziałać nieuczciwym praktykom rynkowym.

KOMERCJALIZACJA WIEDZY I TECHNOLOGII
Komercjalizacja to proces w wyniku którego wiedza, czy technologia staje się produktem. Jest to proces kilkuetapowy i wymaga przemyślanej strategii. My pomagamy klientom na różnych etapach, od pomocy wewnętrznej dla jednostki B+R (statuty, regulaminy), po ochronę własności intelektualnej (strategia i prawa) i umowy niezbędne dla komercjalizacji (licencje i cesje). Doradzamy przedsiębiorczości akademickiej (przedsiębiorstwa spin out i spin off).

FARMACJA
W przemyśle farmaceutycznym ochrona własności intelektualnej odgrywa szczególną rolę. Mamy tu wyłączność danych rejestrowych, dodatkowe świadectwa ochronne, patenty na nowe zastosowanie produktu, import równoległy. Podział pomiędzy firmami oryginalnymi i generycznymi wymaga specyficznych narzędzi i specjalnego podejścia do ochrony własności intelektualnej.

FMCG
W branży FMCG skuteczna ochrona marki czy opakowań produktów odgrywa pierwszoplanową rolę. Specjalizujemy się nie tylko w ochronie prawnej „towarów pierwszej potrzeby” ale także suplementów diety czy środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Doradzamy jak chronić produkty branży żywnościowej w kraju, w Unii Europejskiej oraz na arenie międzynarodowej. Prowadzimy sprawy przed sądami powszechnymi i administracyjnymi a także przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

KOSMETYKI
W tym sektorze prawna ochrona marki jest nie do przecenienia. Nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w tej branży, od obsługi podmiotów takich jak KENZO TAKADA czy DIOR, po małych przedsiębiorców działających na rynku lokalnym. Doradzamy jak chronić produkty kosmetyczne w kraju, w Unii Europejskiej oraz na arenie międzynarodowej.

TWÓRCZOŚĆ
Proces twórczy wymaga nie tylko talentu, ale przede wszystkim olbrzymiego nakładu pracy i wysiłku. Jeśli jesteś pisarzem, naukowcem, malarzem, architektem, projektantem, designerem, muzykiem, filmowcem, copywriterem, tłumaczem czy programistą, prawdopodobnie przysługują ci prawa autorskie do owoców twojej pracy. A może jesteś pracodawcą któreś z tych osób albo zamierzasz nabyć od nich utwór? Specjalizujemy się w ochronie prawnoautorskiej, w tym w obszarze umów przenoszących prawa i licencyjnych.